DEVI ısıtma kabloları, iç mekanlar için konforlu döşemeden ısıtma ve dış zeminler için buz ve kar eritme, çatılar için donmadan koruma, borularda ısıl izleme, çim alanların ısıtması, soğutma deposu koruması, tohum diplerinin ve hayvan barınaklarının ısıtılması ile diğer uygulamalar için geliştirilmiştir.

DEVI, küçük evlerin yanı sıra ticari binalar ve özel yapılar için de geniş bir ısıtma kablosu yelpazesi sunar. Isıtma kabloları, daha çok yeni yapıların bağlantısında veya büyük yenileme projelerinde kullanılır.

Özgün tasarım her durum için maksimum performansı sağlar ve kablo yapısı, kurulumu hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay hale getirir. Bununla beraber, ürünün ve kurulumun yanı sıra yeni zemin maliyetlerini de kapsayan benzersiz 20 yıllık garanti ile emin ellerdesiniz.

  • Kurulumu kolay, esnek kablo
  • Hızlı tepki süresi
  • Güvenli ve sağlam
  • 20 yıla varan tam garanti ile uzun kullanım ömrü

DEVI ısıtma şilteleri, ev içi ve ticari elektrikli ısıtma yanı sıra iç mekan ve dış mekan ısıtma çözümleri gibi çeşitli uygulamalar için geliştirilmiş çok yönlü ısıtma şilteleridir.

DEVI döşemeden ısıtma sistemleri ve dış mekandaki zeminler için geniş bir elektrikli ısıtma şiltesi yelpazesi sunar. DEVI iç mekan ısıtma şilteleri çoğunlukla, çok ince ve kurulumu kolay olmaları sayesinde doğrudan mevcut zemin kaplaması üzerine yerleştirebilmenizin mümkün olduğu yenileme projelerinde kullanılır. Isıtma şilteleri, büyük alanlarda elektrikli ısıtma sistemi kurulumu için uygundur.

Yeni inşa edilmiş yapılarda döşemeden ısıtma için ısıtma şiltesi kurulumunda, seramik, laminat veya ahşap gibi herhangi bir zemin kaplama tipi altında bu ısıtma şiltelerini kullanabilirsiniz. Bu şiltenin özgün yuvarlak profili (min. 3 mm yüksekliğinde) ve sağlam yapısı hızlı, basit ve güvenli bir kurulum sağlar ve mevcut zeminlerin yenilenmesi için mükemmeldir. Bununla beraber; ürünü, kurulumu ve yeni zemin maliyetlerini kapsayan benzersiz 20 yıllık garanti ile emin ellerdesiniz.

  • Kurulumu kolay - zemine yatırmaya hazır
  • İç mekan uygulamaları için kendinden yapışkanlı
  • İç mekan uygulamaları için ince, sadece 3 – 4,5 mm
  • 20 yıl garanti ile uzun kullanım ömrü

İç mekan termostatlar ve kontrol sistemleri

DEVI tarafından sunulan termostat ürün yelpazesinde şık tasarımların yanı sıra elektrikli ısıtma sistemini cep telefonunuz ile kablosuz olarak uzaktan kontrol etmenizi sağlayan çözümlere de ulaşabilirsiniz.

DEVIreg™ zemin sensörlü elektronik termostatlar, döşemeden ısıtma sisteminizin hassas kontrolünü sağlar. Zemin her zaman sıcacık tutulacaktır. Aynı zamanda zemin yapısına zarar verme riski oluşturabilecek yüksek sıcaklıklara ulaşılması engellenecektir. Böylece sıcaklık her zaman zemin üreticisi tarafından belirlenen maksimum sıcaklık seviyesi doğrultusunda olacaktır.

İşletme maliyetleri açısından DEVIreg™ iyi bir seçenek oluşturur. Zemin altındaki ısıtma elemanı ve çok hassas termostatik kontrol bir araya geldiğinde, son derece yüksek bir enerjiden faydalanma oranı temin edilir. Sonuç olarak DEVIreg™ termostat, oda sıcaklığını çok hassas olarak kontrol edebilmesiyle hem konforunuzdan ödün vermez hem de cebinizi yakmaz.

DEVI akıllı termostatlar ile elektrikli ısıtmada enerji ve para tasarrufu sağlamanın en kolay yolunu seçmiş olursunuz. Kullanıcı dostu menü navigasyonu, ısıtma sisteminizin programlanmasını rahat ve kolay hale getirir. En yeni DEVIreg™ termostat ürün yelpazesindeki akıllı fonksiyonları kullanarak faturanızda %30'a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. DEVIlink™ ile kullanılan yeni Danfoss uygulamasının veya DEVIreg™ ile kullanılan DEVIsmart™ uygulamasının en yeni versiyonlarını kullanarak elektrikli döşemeden ısıtma sisteminizi, internet bağlantısına ulaşabildiğiniz herhangi bir yerden sanal olarak kontrol edebilirsiniz.

Zemindeki ideal termal yerleşim ve Devireg™ termostat ile hassas sıcaklık kontrolü sayesinde, geleneksel su bazlı ısıtmaya göre ortalama oda sıcaklığı 1 - 2°C kadar düşürülebilmektedir. Bu düşüş, ısıl konfor seviyesini etkilemeden sağlanmaktadır.

Bu da enerji kaybının %10 - 20 seviyelerine kadar düşürülebilmesi anlamına gelir. Bu kazanç hem ekonomik hem de ekolojik olarak faydalıdır. Ek bir avantaj olarak DEVI döşemeden ısıtmanın kurulumu, aynı kabiliyetlere sahip diğer ısıtma sistemlerine göre daha düşüktür.

Dış mekan termostatları ve regülatörleri

DEVI kış sezonlarını daha güvenilir ve daha kolay hale getirir.

Kar yağışı başlasa da bitse de kontrolör bu ritmi takip eder ve dış koşullar ile eş zamanlı açılıp kapanır.

Dış mekan zeminleri, çatı ve çatı olukları için kusursuz çalışacak kontrolör, düşen ilk kar tanesinin tespit edilebilmesi için nem ve sıcaklık sensörleri ile donatılmalıdır. Sıcaklık belirli bir seviyeye düştüğünde, 0℃ gibi, kar sensörleri termostata bilgi verir ve ısıtma sistemi AÇILIR.

Sensörler, örneğin +4℃ (başlangıç ayarı) gibi bir sıcaklığın üzerinde bir sıcaklık algılarsa ısıtılan yüzey kuru olarak saptanır ve sistem yeniden kapanır. Sistemi daima manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.

DEVI; kaldırımların, yolların ve rampaların yanı sıra çatı, çatı oluğu ve yağmur boruları gibi zeminlerde kar ve buzun erimesi durumlarında sıcaklık ve nem sensörlü tam otomatik DEVIreg™ 850'yi önerir.

Dış mekan ısıtması için tasarlanmış DEVI kontrol sistemlerinin geniş ürün gamında, size özel ve tam olarak amacınıza yönelik olan ürünü daima bulabilirsiniz.

Kuru kurulum için elektrikli ısıtma çözümleri sayesinde, elektrikli döşemeden ısıtmayı sabah monte edebilir, zeminin döşenmesiyle de birlikte o akşamüstü ısıtmayı açabilirsiniz. Bu şekilde, döşeme altının kuruması için haftalarca beklemenize gerek kalmaz.

Sistemler, beton zeminlere veya doğrudan ahşap zeminlere ek bir hazırlık gerekmeden kurulabilir. DEVIdry™ ve DEVIcell™ sistemleri döşeme altında ek bir yalıtım sağlar.

DEVIdry™ ısıtma sistemi

DEVIdry™, ahşap zeminlerdeki normal köpük döşeme altlığının yerini alır. Böylece döşemeden ısıtmanın kurulumu, ahşap zeminlerin ve halıların altına kuru montaj ile tek seferde yapılabilir.

DEVIdry™, 8 mm yüksekliğinde bir ısıtma elemanı içeren yapıda, ısıtma kablosu içinde olan bir döşemeden ısıtma sistemidir. Hepsi bir arada ısıtma elemanı ve döşeme altlığı sistemi, 22 mm'ye kadar ahşap zemin, parke, laminat ve halı altında kullanılabilir.

DEVIdry™, yenileme için mükemmel bir çözümdür. Kurulumu hızlı, kolay ve çok basittir. Oturma odaları, çocuk odaları, bodrum katlar, vb. alanlar için mükemmel bir çözüm; ne zaman hızlı ve kolayca kurulan güvenilir bir döşemeden ısıtma çözümü isterseniz.

DEVIcell™ yalıtımlı montaj plakaları

Isıtma kablolarını tercih ediyorsanız, ahşap zemin altına hızlı ve kolay bir elektrikli döşemeden ısıtma kurulumu için daima, DEVIcell™ yalıtımlı montaj plakalarını DEVIflex™ 10T veya DEVIflex™ 6T ısıtma kabloları ile birlikte kullanabilirsiniz. DEVIcell™ kullanımında, ısıtma kabloları yaş çimento içerisine yerleştirilmez. Bunun yerine, kablolar DEVIcell™ plakaları içerisindeki kablo kanallarına kolayca sıkıştırılabilir. Sonrasında yeni ahşap zemin doğrudan plakalar üzerine serbestçe döşenebilir.

DEVIcell™, her 10 cm'de bir kablo kanallı 12 mm polistren plaka ve 0,8 mm alüminyum plakadan oluşur.

DEVIfoil™ Ceiling

DEVIfoil™ Ceiling ısıtma folyoları, çok sağlam iki kayma önleyici plaka arasındaki elektrikli, özel alaşım bir metal folyodan meydana gelir. Isıtma sistemi, metal folyonun erime noktasının, kayma önleyici plakaların erime noktasından düşük olmasından dolayı ateşe dayanıklıdır. Soğuk uç 3 m'dir. 30 cm'lik aralıklarla, folyoyu koruyan iletken bulunmayan alanlar bulunur.

BİZİ TAKİP EDİN

En son gelişmelerden siz haberdar olun

Copyright © Tüm hakları saklıdır | Saven Teknik